فرق بین set و trips (ست و تریپس)

برخی اصطلاحات در پوکر وجود دارند که اکثر بازیکن ها هم مبتدی هم حرفه ای ،این اصطلاحات رو اشتباه یاد گرفتن و به کار می برند.یکی از این اصطلاحات فرق بین ست و تریپس (set & trips) است. اما یاد گرفتن صحیح این اصطلاحات دلیل بر بهتر شدن بازیتون نخواهد شد ولی برای بازیکن های در سطح حرفه ای عدم تشخیص این دو اصطلاح،ضعف به حساب می آید و معمولا اشتباه به کار بردنه این اصطلاحات جزیی ،باعث آزار بازیکن های با تجربه میشود ، واسه همین دانستنش واسه پلیر لازمه.
ست(set)زمانی رخ میدهد که شما در دستتان پاکت داشته باشید یعنی دو کارت مشابه (AA) و یکی از کارت های مشابه شما روی زمین(flop) قرار گرفته باشد،به اصطلاح میگویند ست زدید.
ولی تریپس(trips)زمانی اتفاق می افتد که شما در دستتان دو کارت متفاوت دارید و یکی از کارت های دستتون روی زمین دو بار تکرار شده باشد که به اصطلاح می گویند تریپس (trips) شدید.
مثال:
ست(set) : شما در دستتان AA دارید و روی فلاپ A،8،2 قرار گرفته باشد.
تریپس(trips) : شما در دستتان AK دارید و روی فلاپ A،A،8 قرار گرفته باشد.
چه ست باشید و چه تریپس از لحاض رتبه بندی در یک جایگاه قرار دارند و قانونا به یک اسم خوانده می شود که به آن three of a kind می گویند که در بازی هولدم دست نسبتا قوی می باشد.ولی اگر بخواهیم از لحاض قوی بودن،این دو اصطلاح را بررسی کنیم باید بگیم که ست قوی تر از تریپس می باشد چراکه وقتی شما ست هستید خیلی احتمال کمتری وجود دارد که بازیکن دیگری هم ست زده باشد ولی وقتی تریپس باشید باید نگران این باشید که حریفتون همان تریپس را با کارت بالا تری (kicker)در دست داشته باشد.
قطعا با یاد گرفتن همین اصطلاحات کوچیک از بازیتون لذت بیشتری را خواهید برد.

تاریخ

04/18/2022

نویسنده

flp-support

5.0
بدون دیدگاه
81

Copyright © 2022 flopbaz, All Rights Reserved.