منظور از پوکر فیس (poker face) چیست؟

پوکر فیس چیست؟

 

“چهره ها دروغ نمی گویند.” – این یک جمله بسیار محبوب است. این بدان معناست که چهره یک فرد می تواند درباره افکار و احساسات او بگوید. حالات چهره هر فردی با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارد تغییر می کند.
با این حال، برخی از افراد هستند که کنترل قوی بر احساسات خود دارند. آنها حتی در بدترین شرایط هم وحشت نمی کنند و بنابراین حالات چهره آنها
ثابت می ماند. در دنیای پوکر، این به عنوان poker face (پوکر فیس) شناخته می شود.

 

 

برخلاف تصور رایج، پوکر فقط یک بازی معمولی با ورق نیست، زیرا رفتار افرادی که با آن ورق‌ها بازی می‌کنند بیشتر از کارت‌ها اهمیت دارند. بنابراین، در حالی که خواندن دست حریف یک مهارت بسیار مهم در هر بازی پوکر است، داشتن چهره پوکر یکی دیگر از مهارت های مهم برای تبدیل شدن به یک بازیکن برنده پوکر است.

اگر در مورد معنای پوکر فیس(poker face) اطلاعاتی ندارید، به خواندن این مطلب ادامه دهید زیرا در این پست،تیم فلپ باز تعریف پوکر فیس را توضیح داده و اهمیت داشتن “poker face” را مورد بحث قرار داده است.

 

 

معنی پوکر فیس چیست؟

تعریف چهره پوکر اساساً چهره ای است که احساسات در آن نشان داده نشود. به عبارت دیگر، زمانی گفته می‌شود که بازیکنی بدون توجه به قوی بودن دست خود، کاملاً بی‌تفاوت و بی‌احساس عمل کند، پوکر فیس(poker face) دارد. بازیکنی که پوکر فیس دارد به طور کلی اطلاعاتی در مورد نوع دستی که احتمالا در دست دارد به حریفانش نمی دهد.

اصطلاح “بیان چهره پوکر” در خود بازی نشات گرفته است. در دهه 1920، یک ورزش نویس آمریکایی این اصطلاح را برای رقیبی ابداع کرد که هیچ یک از موقعیت های استرس زا که بازی برای او ایجاد می کرد تحت تأثیر قرار نمی گرفت. از آن زمان، برای هر بازیکن پوکری که بدون توجه به نوع دستی که دارد، آرام و بی بیان باقی می ماند، از آن استفاده می شود.

هر زمان که پوکر لایو بازی می کنید، سعی کنید پوکر فیس خود را کاملاً خونسرد نگه دارید. در غیر این صورت حتی اگر دست قوی داشته باشید با ضررهای سنگین روبرو خواهید شد. در واقع بازیکنی که دست ضعیف‌تری دارد می‌تواند با بلوف زدن با حالات صورتش سود بیشتری کسب کند، اما بازیکنی که دست قوی‌تری دارد همیشه متحمل ضرر می‌شود.

 

 

اصطلاح “empty expression” یا “بیان خالی” به یک چهره پوکر خنثی یا بی بیان اشاره دارد که به معنای فقدان احساسات یا افکار است. این عبارت چیزی را که فرد فکر می کند آشکار نمی کند. هنگامی که ویژگی های صورت فردی خنثی باشد، حالتی بی محتوا دارد.

این عبارت “بیان خالی” به عنوان “پوکر فیس” نیز شناخته می شود. این به این دلیل است که بازیکنان پوکر حرفه ای در حین بازی بی بیان و سکوت می مانند به طوری که حریفان قادر به حدس زدن استراتژی ها یا موقعیت های شما در بازی نیستند. هر بازیکنی در حین بازی خونسردی خود را حفظ می کند به گونه ای که آنها را قادر می سازد احساسات خود را پنهان کنند. بیان پوکر فیس در یک بازی پوکر به اندازه یک دست خوب مهم است. اگر مدام حالات صورت خود را مطابق با کارت هایی که در دست دارید تغییر دهید، می توانید خود را به دردسر بیندازید. سپس حریف می تواند در مورد دستی که دارید پیش بینی کند و شروع به استفاده از استراتژی هایی کند تا دست شما را خراب کند و بازی را به نفع خود انجام دهد.

 

Phil Ivey

 

در پوکر، همه بازیکنان روی دست خود شرط می‌بندند. بنابراین، به عنوان بخشی از استراتژی، هر بازیکن باید کارت های خود را از سایر بازیکنان پنهان کند. اگر یک بازیکن با دستی ضعیف بتواند دست قوی حریف را درست تشخیص دهد، آنقدر که باید ، شرط بندی نمی کند.
بنابراین، بازیکن با دستان قوی نمی تواند سود زیادی کسب کند. از این رو، همه بازیکنان اطلاعات دست خود را کاملاً حفظ نگه می دارند.

چگونه از پوکر فیس در بازی های پوکر استفاده کنیم؟

ایده داشتن پوکر فیس این است که تا حد امکان کمتر با نشانه های رفتاری خود بازی کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی حفظ پوکر فیس هنگام دروغ گفتن به بازیکن ها آورده شده است:

* برای خودت حرکات و رفتار روتین درست کن این مهم است که با رفتار منظم خود در ایجاد پوکر فیس سازگار بمانید. بنابراین، داشتن یک روال، شما را از بیان “گفته ها” باز می دارد.

* ابتدا تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید بنشینید. پای ضربدری می نشینید یا صاف؟ چه چیزی شما را از تکان دادن یا لبخند زدن ناخواسته در طول بازی باز می دارد؟

* اجازه دهید ذهن شما در حین ابراز احساسات خنثی باشد. اگر زمانی که کارت های خود را دریافت می کنید و فوراً به آنها نگاه می کنید بیش از حد مضطرب هستید، آنگاه حریفان متوجه اشتیاق شما خواهند شد. هدف شما این است که به آنها اطلاعاتی ندهید، نه شادی، نه پشیمانی و نه هیجان.

 

* یک رفتار قابل پیش بینی برای نگاه کردن به کارت های خود ایجاد کنید. در حالت ایده آل، می توانید صبر کنید تا نوبت شما برسد. به این ترتیب، رفتار شما ثابت است و می توانید چهره پوکر خود را در طول بازی حفظ کنید.

* سعی کنید به طور مداوم صورت خود را در طول بازی لمس نکنید. به این ترتیب، هیچ کس نمی تواند تشخیص دهد که آیا حرکت پوکر شما یک رفلکس عصبی است یا صرفاً یک نیروی عادت است.

* با حریفان تماس چشمی(eye contact) برقرار کنید اما برای حفظ چهره پوکر خود به چیزی بسیار خسته کننده و بیخودی فکر کنید.

 

 

* اگر می خواهید ساکت بنشینید تا حالت پوکری خود را حفظ کنید، خوب است. اگر می‌خواهید در چت مودبانه شرکت کنید یا دائماً صحبت کنید، چهره پوکری خندان خود را حفظ کنید. این یک تکنیک خوب است که خواندن حریف را بر روی شما سخت میکند.

* در مورد نحوه فولد کردن ثابت باشید. حتی وقتی کارت‌هایتان بد هستند، اگر سکوت می‌کنید یا اگر به صحبت کردن ادامه می‌دهید، لبخند بزنید. آنها هرگز نمی دانند چه انتظاری داشته باشند.

اهمیت چهره پوکر

اکنون که در مورد معنای پوکر فیس به زبان انگلیسی(poker face) یا به معنای چهره پوکر به درستی فهمیده اید، در این بخش به اهمیت داشتن چهره پوکر پرداخته ایم.

یک مهارت کلیدی برای بازی کردن در هر بازی پوکر خواندن حریفان است. با خواندن موفقیت آمیز حریفان خود می توانید ایده عادلانه ای در مورد دستی که ممکن است در دست دارند یا نداشته باشند به دست آورید و پس از آن می توانید حرکات خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

 

 

به عنوان مثال – فرض کنید شما در حال بازی پوکر هستید و حریف شما پوکر فیس خود را حفظ نکرده است. فلاپ زده می شود و حریف شما بلافاصله لبخند کوچکی بر لبان خود می بیند. این نشانه‌ای است که نشان می‌دهد حریف شما از دستش خوشش می‌آید و اگر دست برتر ندارید، باید با احتیاط بازی کنید.

بنا بر این، برای برنده شدن در پوکر، مهم است که یک بازیکن تا حد امکان اطلاعات کمی در مورد دست های خود ارائه دهد. به همین دلیل، یک بازیکن باید به طور مداوم پوکر فیس خود را در حین بازی حفظ کند.

بازیکنان حرفه ای پوکر به طور کلی اهمیت داشت پوکر فیس را درک می کنند. به همین دلیل، حرفه‌ای‌های پوکر صدها ساعت برای تکمیل چهره‌های پوکر خود سرمایه‌گذاری و وقت میزارن و پس از آن اطمینان حاصل می‌کنند که چهره‌شان به حریفان خود هیچ پیامی یا اطلاعاتی ندهد.

از سوی دیگر، بازیکنان آماتور معمولاً در سنجش معنای پوکر فیس شکست می خورند و اغلب برای حفظ پوکر فیس تلاش می کنند. این امر آنها را در برابر همتایان با تجربه تر خود آسیب پذیر می کند.

پس چند نکته ساده وجود دارد که می توانید برای حفظ چهره پوکر از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال – در حین بازی پوکر، همیشه چهره پوکر خود را آرام و یا استوار نگه دارید و همان حالت را حفظ کنید، چه دوست داشته باشید چه چیزی در دست شما اتفاق می افتد یا چه دوست نداشته باشید .

نتیجه :

ما می دانیم که حفظ پوکر فیس گفتنش آسان تر از انجام آن است، به خصوص زمانی که تنش ها بالا باشد. اما اگر به طور مداوم تمرین کنید، می‌توانید مطمئن شوید که چهره‌تان در حالی که درگیر بازی پوکر هستید، هیچ حرفی به حریفتان نمی‌دهد.

تاریخ

08/29/2022

نویسنده

flp-support

5.0
بدون دیدگاه
521

Copyright © 2022 flopbaz, All Rights Reserved.